Fundacja Zero Barier - jesteśmy dla niepełnosprawnych - szkolenia, język migowy, przewodnik dla niepełnosprawnych, projekty specjalne

Czcionka A A+ A++
Kontrast A A A
Dodaj do ulubionych Powitanie dla niesłyszących

Przewodnik turystyczny dla niepełnosprawnych

Fundacja Zero Barier, której celem jest znoszenie barier między osobami niepełnosprawnymi a resztą społeczeństwa, jest pomysłodawcą bezpłatnego, ilustrowanego przewodnika turystycznego "Zero Barier  - Polska bez ograniczeń", w którym zaprezentowano 100 niezwykłych miejsc przyjaznych osobom z różnego rodzaju ograniczeniami: poruszającym się na wózku inwalidzkim, o kulach, słabo widzącym, niesłyszącym.

Sprawdź jak możesz otrzymać przewodnik. Wejdź na www.zerobarier.pl

 Przewodnik zawiera opis danej atrakcji turystycznej wraz z podaniem informacji praktycznych ułatwiających dłuższy pobyt (adresy obiektów noclegowych i gastronomicznych, które są przystosowane do przyjęcia osób niepełnosprawnych). Kolorowa szata graficzna, mapy, piktogramy, a przede wszystkim przejrzysty układ stron pozwalają Czytelnikowi na szybkie wyszukanie interesujących go miejsc w danym regionie.

 

Zero Barier to pierwszy taki przewodnik na polskim rynku – wypełnia niejako wydawniczą niszę, a osobom niepełnosprawnym daje do ręki narzędzie, które podpowie, zachęci, zainspiruje oraz zmotywuje do wyruszenia na spotkanie z niezwykłymi miejscami w Polsce, które na nich czekają, a o których czasem nawet nie słyszeli.

 

 

Nasi redaktorzy wybrali w całej Polsce szczególnie atrakcyjne i przyjazne niepełnosprawnym turystom miejsca. Miejsca te są również rekomendowane przez gminy i bezpośrednio weryfikowane pod kątem przystosowania dla osób niepełnosprawnych.

 

Dodatkowym ważnym elementem projektu jest portal poświęcony tematyce podróży dla niepełnosprawnych. Zawiera on nie tylko opisy i prezentacje miejsc, ale także wirtualne spacery po najciekawszych obiektach turystycznych i historycznych w Polsce. Portal stanowi więc poszerzenie i uzupełnienie treści przewodnika. Umożliwia nie tylko komunikację i interakcję między użytkownikami portalu (forum, opisy, komentarze), ale także daje szansę tym niepełnosprawnym, którzy nie mogą podróżować - poprzez uczestnictwo w świecie wirtualnych spacerów.

Fundacja „Zero Barier” będzie wdzięczna za pomoc i współpracę przy realizacji tego wyjątkowego, społecznego projektu, mającego na celu aktywizację niepełnosprawnych i znoszenie barier między tymi osobami a resztą społeczeństwa.

 

 

Patronem honorowym przedsięwzięcia jest Międzynarodowa Rada Muzeów (ICOM) przy UNESCO.


Projekt powstaje dzięki naszym partnerom i sponsorom, firmom: PZU oraz SKODA.

 

Jeśli znasz ciekawe miejsca turystyczne przystosowane dla niepełnosprawnych (muzea, skanseny, trasy turystyczne, zamki, pałace oraz inne obiekty), skontaktuj się z nami.

 projektowanie stron Warszawa Netgraf.pl - projektowanie stron Warszawa