Fundacja Zero Barier - jesteśmy dla niepełnosprawnych - szkolenia, język migowy, przewodnik dla niepełnosprawnych, projekty specjalne

Czcionka A A+ A++
Kontrast A A A
Dodaj do ulubionych Powitanie dla niesłyszących

Konferencja "Zero barier - muzea dla niepełnosprawnych".

logo konferencji

 

Zapraszamy muzealników na pierwszą ogólnopolską konferencję „Zero barier – muzea dla niepełnosprawnych”, która odbędzie się dnia
13 marca 2014 roku
w Muzeum Żydów Polskich
w Warszawie, przy ulicy Anielewicza 6.

 

Konferencja poświęcona aktualnym problemom i praktycznym rozwiązaniom dot. przystosowywania muzeów dla potrzeb osób niepełnosprawnych odbędzie się pod patronatem Międzynarodowej Rady Muzeów ICOM-UNESCO.


Uczestnictwo w konferencji potwierdzili: naukowcy, eksperci i specjaliści od dostosowywania obiektów dla osób z różnymi dysfunkcjami. Podczas konferencji prezentowane będą najnowsze rozwiązania a także przeprowadzone będzie dyskusja dot. sposobów przystosowywania muzeów dla osób niepełnosprawnych. Prelegenci wskażą również możliwości pozyskiwania funduszy na inwestycje dla muzeów. Uczestnicy konferencji dowiedzą się jak postępować z osobą na wózku inwalidzkim, niewidomą i głuchoniemą. W kuluarach prezentowane będą przykłady ciekawych rozwiązań dla niepełnosprawnych. Każdy z uczestników konferencji otrzyma pierwszy ogólnopolski przewodnik turystyczny dla niepełnosprawnych „Zero Barier –Polska bez ograniczeń”.

 

Według najnowszych danych GUS w Polsce jest ponad 4,7 mln osób niepełnosprawnych, co stanowi 12,2 proc. ludności kraju. Badania z 2012 roku wykazały, że tylko 11% muzeów posiada obiekty przystosowane do zwiedzania przez osoby niewidzące i słabowidzące. Tylko 243 muzea z pond 1000 działających w Polsce ma wnętrza budynków przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z programem konferencji oraz do zgłaszania się na konferencję za pośrednictwem elektronicznego formularza rejestracji dostępnego tutaj.


Konferencja organizowana jest przy współudziale: Agencji interaktywnej E1, firmy OK - Olgierd Kosiba oraz Wydawnictwa BOSZ.

Znieśmy razem bariery i udostępnijmy muzea niepełnosprawnym!

projektowanie stron Warszawa Netgraf.pl - projektowanie stron Warszawa