Fundacja Zero Barier - jesteśmy dla niepełnosprawnych - szkolenia, język migowy, przewodnik dla niepełnosprawnych, projekty specjalne

Czcionka A A+ A++
Kontrast A A A
Dodaj do ulubionych Powitanie dla niesłyszących

Integracja w Muzeum Powstania Warszawskiego

foto.Glinka-Agency.com

 

 W październikową niedzielę 27 listopada br. Muzeum Powstania Warszawskiego otworzyło swe podwoje dla wyjątkowych gości – niepełnosprawnej młodzieży z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów” w towarzystwie Katarzyny Pakosińskiej, artystki kabaretowej, aktorki i dziennikarki. W ten sposób Fundacja Zero Barier rozpoczęła cykl spotkań, podczas których będzie zapraszać niepełnosprawnych do ciekawych miejsc turystycznych I kulturalnych otwartych na ich potrzeby. 

Spotkania te są niezwykle istotnym elementem projektu Zero Barier - Polska bez ograniczeń, poprzez który Fundacja che zainspirować i zaktywizować niepełnosprawnych do aktywnego spędzania czasu.

Wspólne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego związane było także z promocją bezpłatnego, ilustrowanego przewodnika turystycznego dla niepełnosprawnych, w którym zaprezentowano 100 niezwykłych miejsc przyjaznych osobomz różnego rodzaju ograniczeniami: poruszającym się na wózku inwalidzkim, o kulach, słabo widzącym, niesłyszącym. To pierwsza taka inicjatywa na polskim rynku – wypełnia wydawniczą niszę, dając osobom niepełnosprawnym narzędzie, które podpowie, zachęci, zainspiruje oraz zmotywuje do wyruszenia na spotkanie z niezwykłymi miejscami w Polsce.


projektowanie stron Warszawa Netgraf.pl - projektowanie stron Warszawa